adres firmy oferującej okayo tour guide 63-910 Miejska Górka, ul. Parkowa 22 telefon do firmy oferującej okayo tour guide +48 602 335 572


Witamy na Blogu

Zastosowanie Tour Guide


System Tour Guide powstał z myślą o turystyce. Pierwotnym zastosowaniem systemu było umożliwienie grupom turystycznym i pielgrzymkom kontakt z przewodnikiem drogą radiową. Dziś Tour Guide znajduje zastosowanie w wielu innych branżach, w tym w biznesie, kulturze i przemyśle, a jego popularność wciąż rośnie.

Zastosowanie systemu Tour Guide 

System Tour Guide powstał z myślą o branży turystycznej, dlatego to tam znajduje największe zastosowanie. Sprawdza się doskonale podczas oprowadzania większych grup i chętnie korzystają z niego piloci wycieczek, przewodnicy czy też obiekty turystyczne. Dzięki radiowej łączności łatwo przekazywać informacje członkom wycieczki w miejscach, gdzie panuje hałas, ale również tam, gdzie należy zachować ciszę. Tour Guide z powodzeniem stosuje się więc w wyprawach do rezerwatów przyrody czy podczas zwiedzania muzeów, gdzie poszczególne grupy mogłyby sobie przeszkadzać. 

Tour Guide sprawdza się również w biznesie. Wszelkie spotkania, które wiążą się z wizytacją głośnych fabryk czy hal produkcyjnych, stają się bardziej komfortowe, gdy uczestnicy mogą wysłuchać przewodnika w słuchawkach, bez zakłóceń. System można stosować również podczas szkoleń wewnętrznych czy wprowadzania nowych pracowników w ich obowiązki. 

System radiowej komunikacji znajduje szerokie zastosowanie podczas konferencji, wystąpień czy szkoleń. Dzięki Tour Guide uczestnicy dokładnie słyszą prelegenta, dzięki czemu wyeliminowane zostają wszelkie nieporozumienia. 

W podobny sposób Tour Guide działa podczas spotkań międzynarodowych – system pozwala na symultaniczne tłumaczenie na wiele języków. Dzięki podziałowi na kanały, na każdym z nich może nadawać inny tłumacz. Odbiorca musi jedynie wybrać odpowiedni kanał, aby otrzymać informacje w swoim języku. W ten sposób można również przekazywać werbalnie wizualne treści osobom niewidomym lub z dysfunkcją wzroku w formie audiodeskrypcji.


Wróć do bloga