adres firmy oferującej okayo tour guide 63-910 Miejska Górka, ul. Parkowa 22 telefon do firmy oferującej okayo tour guide +48 602 335 572


Witamy na Blogu

Rodzaje zestawów nagłaśniających dla przewodników


Przewodnicy, prelegenci, tłumacze, czyli osoby, których praca polega na przekazywaniu ludziom informacji, nie zawsze są w stanie dotrzeć do odbiorców korzystając tylko ze swojego głosu. W wielu miejscach panuje duży hałas bądź wręcz przeciwnie – należy zachować absolutną ciszę. Aby ułatwić pracę przewodnikom, na rynku pojawiły się systemy nagłaśniające. Jednym z wiodących producentów nagłośnienia dla grup jest tajwańska firma Okayo Electronics działająca od 1996 roku. Przedsiębiorstwo wyspecjalizowało się w dostarczaniu najwyższej jakości systemów przekazywania dźwięku, zdobywając szereg nagród i prestiżowych wyróżnień, w tym m.in. Taiwan Excellence Award i Supplier Quality Award. Przedstawiamy Tour Guide - najpopularniejszy system nagłaśniający dla przewodników wycieczek.

 

System nagłaśniający Tour Guide

Jednym z najpopularniejszych systemów nagłaśniających dla przewodników wycieczek jest Tour Guide. Tour Guide to system jednokierunkowej komunikacji bezprzewodowej, składający się z nadajnika oraz z wygodnych zestawów słuchawkowych (odbiorników). Zestaw zawiera wszystkie elementy i akcesoria niezbędne do oprowadzania grupy. Mieści się w wygodnej walizce. Nadajnik oraz odbiorniki zasilane są bateriami jednorazowymi i mogą pracować przez wiele godzin. System Tour Guide jest bardzo dużym ułatwieniem dla przewodnika, który nie musi nadwyrężać głosu w głośnych miejscach. Sprawdza się między innymi w zatłoczonych miastach czy w zakładach pracy, ale też w miejscach, w których wymagane jest zachowanie ciszy, takich jak muzea, kościoły, galerie sztuki. Zwiedzanie takich obiektów wymaga komentarza przewodnika, a użycie systemu nagłaśniającego nie zakłóca obowiązującego w nich porządku.

 

Jak działają systemy nagłaśniające dla przewodników?

Systemy nagłaśniające dla przewodników są wygodnymi urządzeniami przenośnymi korzystającymi z łączności bezprzewodowej. Pracują na różnych częstotliwościach, dzięki czemu w bliskiej odległości od siebie może znajdować się kilka grup korzystających z tego samego sprzętu i nie będą zakłócać sobie komunikacji. Silny sygnał i wysoka jakość dźwięku zapewniają odbiorcom dobrą słyszalność nawet wtedy, kiedy znajdują się w dużej odległości od przewodnika wyposażonego w nadajnik. System nie ma limitu jednoczesnych użytkowników, co oznacza, że w odbiorniki może zostać wyposażona dowolna liczba osób i w żaden sposób nie odbije się to na jakości przekazu. Systemy nagłaśniające ułatwiają pracę zarówno przewodnikom wycieczek, jak i turystom, którzy mogą skupić się na słowach osoby prowadzącej grupę.


Wróć do bloga