adres firmy oferującej okayo tour guide 63-910 Miejska Górka, ul. Parkowa 22 telefon do firmy oferującej okayo tour guide +48 602 335 572


Witamy na Blogu

Kto może korzystać z systemu Tour Guide?


System Tour Guide złożony jest z nadajnika z mikrofonem i odbiorników ze słuchawkami. Najczęściej wykorzystywany jest podczas wycieczek. W tym przypadku przewodnik opowiada o określonym miejscu i jest dobrze słyszany przez członków grupy. Taki nadajnik ma najczęściej zasięg kształtujący się na poziomie od 75 do 150 metrów. Kto może jeszcze korzystać z walorów tego rozwiązania?

Gdzie stosowany jest system Tour Guide?

Wskazany sprzęt ułatwia pracę pilota wycieczki. Co więcej, zapewnia wygodę grupie uczestniczącej w wycieczce. Oglądanie ekspozycji i ciekawych lokalizacji zarówno w hałasie czy zgiełku nie stanowi większych trudności. Podkreślić należy fakt, że rozwiązanie pozwala na usłyszenie nawet cichego głosu przewodnika.

Systemy Tour Guide są coraz częściej wykorzystywane również do tłumaczeń mobilnych, między innymi, gdy określona osoba opowiada i prezentuje wskazane miejsce na przykład fabrykę, targi, miasto przemieszczając się z uczestnikami. Nadajniki są bardzo łatwe w obsłudze. Nie trzeba wielkich umiejętności technicznych. Warto zauważyć, że pewne rozwiązania mogą być rozbudowane do stacjonarnych zestawów pozwalających na obsługę dość dużych tłumaczeń symultanicznych podczas konferencji. Na tym lista możliwości się nie zamyka. Mogą stanowić one podstawę wykonania profesjonalnej audiodeskrypcji dla niewidomych bądź słabowidzących - na przykład podczas wydarzeń sportowych czy seansów filmowych.

Gdzie jeszcze znajdują zastosowanie systemy Tour Guide?

System Tour Guide, ze względu na swoją funkcjonalność, znajduje zastosowanie jeszcze w wielu dziedzinach. Wykorzystywany jest w muzeach, turystyce, tłumaczeniach, szkoleniach, warsztatach, seminariach, eventach, targach, audiodeskrypcji, w sporcie i wielu innych.

 


Wróć do bloga