adres firmy oferującej okayo tour guide 63-910 Miejska Górka, ul. Parkowa 22 telefon do firmy oferującej okayo tour guide +48 602 335 572


Witamy na Blogu

Jak wybrać odpowiedni zestaw dla przewodników?


Wyjaśniamy jakie zalety mają dedykowane przewodnikom komplety urządzeń. Przypominamy, dlaczego ich wynajem jest opłacalny. Radzimy ponadto, co wziąć pod uwagę wybierając zestaw nagłaśniający dla grup. Zachęcamy do lektury!

Dlaczego warto wynająć zestaw nagłaśniający?

Zwiedzanie ciekawych miejsc z przewodnikiem nie musi wiązać się z kupnem specjalistycznego sprzętu. Optymalnym rozwiązaniem jest wynajem. Sięgnięcie po profesjonalny zestaw przyniesie korzyści zarówno turystom, jak i pilotowi wycieczki. Oto główne argumenty przemawiające za wynajmowanymi zestawami nagłaśniającymi. Rozwiązanie zdecydowanie poprawia komfort poznawania nowych terenów. Zwiedzanie zatłoczonych miast, gwarnych atrakcji turystycznych, ale także wymagających ciszy miejsc kultu jest dużo wygodniejsze, gdy słowa przewodnika bez przeszkód docierają do uczestników wycieczki. Dla osoby dzielącej się wiedzą z grupą to także znaczne ułatwienie, gdyż nie ma potrzeby podnoszenia głosu. Jednocześnie, pilot ma pewność, że jego słowa nie zostaną zagłuszone przez kolegę po fachu, oprowadzającego inną grupę. To ważne również w kontekście zarządzania grupą i bezpieczeństwa zwiedzających. Opisywany zestaw zapobiega także kłopotliwym sytuacjom związanym z „przyłączeniem” się do wspólnego zwiedzania osób postronnych. Jak widać, wynajem kompletu urządzeń pozytywnie wpływa na odbiór całej wycieczki, czyniąc wyjazd profesjonalnie przygotowanym.

Wynajmujemy zestaw dla przewodników. Na co zwrócić uwagę?

Z urządzeń służących nagłośnieniu słów pilota wycieczki korzystają osoby w różnym wieku. W związku z tym ich obsługa musi być intuicyjna. Idealnym rozwiązaniem są modele niewymagające ustawiania: gotowe do użytku bez dodatkowych czynności. Sprzęt powinien być lekki, ale jednocześnie trwały. Żaden uczestnik wycieczki nie będzie chciał posługiwać się urządzeniem noszącym wyraźne ślady użytkowania. Z tego samego powodu, istotną kwestią jest także łatwość utrzymania zestawu nagłaśniającego w czystości. Warto przypomnieć, że wycieczki trwają po kilka- a nawet kilkanaście godzin. Sięgajmy zatem po sprzęt, który ma na tyle wytrzymałe baterie, że nie zawiedzie podczas wyjazdu. Kolejna ważna cecha to uniwersalność: im bardziej wszechstronne da możliwości, tym lepiej. Przewodnik będzie mógł podpiąć do zestawu dowolny mikrofon lub inny sprzęt. Ostatnia, ale równie ważna cecha to sposób transportu i przechowywania. Komplet urządzeń powinien mieścić się w dedykowanej skrzynce lub walizeczce. Osobie prowadzącej grupę zapewnia to komfort pracy, a uczestnicy są traktowani w profesjonalny sposób.

 


Wróć do bloga