adres firmy oferującej okayo tour guide 63-910 Miejska Górka, ul. Parkowa 22 telefon do firmy oferującej okayo tour guide +48 602 335 572


Witamy na Blogu

Czy sprawdza się nagłośnienie dla grup?


Nie ma nic, co bardziej zniechęca do pozyskiwania wiedzy podczas wykładu, niż źle działające nagłośnienie lub nieodpowiednia akustyka pomieszczenia. Szum komunikacyjny w postaci głosów innych uczestników spotkania lub sygnałów dochodzących zza okna, może spowodować, że treść wystąpień prelegentów okaże się niezrozumiała lub ich zrozumienie będzie wiązało się z dużym wysiłkiem ze strony słuchaczy.

Kwestie związane z nagłaśnianiem wycieczek

Sytuacja ta jeszcze bardziej się komplikuje, kiedy nagłośnieniu podlega nie wykład w przestrzeni zamkniętej, ale wypowiedzi przewodnika wycieczek. Takie sytuacje wymagają wykorzystania systemów nagłaśniających umożliwiających wyselekcjonowanie głosu osoby mówiącej i przekazanie za pośrednictwem słuchawek innym uczestnikom. Pozwalają na to urządzenia wykorzystujące łączność radiową, przygotowane przez azjatyckich naukowców i inżynierów.

Zalety stosowania systemów tour guide

Jednym z wyzwań, które czeka na organizatorów wycieczek, jest to, aby głos przewodnika słyszany był bez względu na odległość. Zazwyczaj uczestnicy takich wydarzeń nie mają tendencji do stania w jednym miejscu, ale np. do równoległego oglądania ekspozycji lub budowli i oddalania się od prowadzącego. System tour guide pozwoli im na jednoczesne uczestnictwo w zwiedzaniu, bez rezygnacji ze słuchania przewodnika. Systemy te pozwalają także na zmniejszenie ryzyka oddzielenie się uczestników od grupy. Są również najlepsze podczas komunikacji z turystami w busie lub autokarze, co nie wiąże się z koniecznością przekrzykiwania pracy silnika. 

Systemy nagłośnienia na potrzeby konferencji i eventów

Systemy nagłaśniające okazują się także nieocenione podczas różnego rodzaju konferencji wymagających symultanicznego tłumaczenia treści na kilka języków. Takie rozwiązanie nie tylko przyspiesza przebieg spotkania, ale wpływa na zmniejszenie problemów z szumami komunikacyjnymi. Pozwala także na możliwość selektywnego rozdzielenia głosów tłumaczy i prelegentów, bez uzyskania wrażenia chaosu, a co za tym idzie możliwość współtworzenia owocnej w przemyślenia dyskusji.


Wróć do bloga